Wzmocnienia do okien PCV

 

Firma METFIX produkuje wzmocnienia do oien PCV w klasycznej formie, czyli profile wykonane z blach płaskich ocynkowanych.

Wykonujemy profile okienne do niżej wymienionych systemów:

Profile produkujemy głównie w długościach 6000 mm. Wychodząc naprzeciw ówczesnym standardom, profile specjalne produkowane są w oparciu o indywidualną dokumentacje klienta. Zarówno wyrób jak i jego konfekcjonowanie są najwyższej jakości.

Technologia NOVA-STEEL oraz NOVA-STEEL PRO są zastrzeżone przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej oraz na terenie całej Unii Europejskiej poprzez Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego z siedzibą w Hiszpanii.

Kształtujemy Twój profil

Z przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu produkt naszej firmy wykonany w technologii NOVA-STEEL

 

Nietypowość naszych profili polega na udoskonaleniu zastałego wzorca na rynku produktów z tej branży. Przystępując do badań i poszukiwań nowych rozwiązań technologicznych, zadaliśmy sobie pytania, których odpowiedzi posłużyły do diametralnych zmian pod względem własności fizycznych zmienianego materiału.

Cztery wyzwania postawione przed naukowcami pozwoliły na zmianę:

 

Te właśnie zmiany dokonane w strukturze materiału pozwoliły nam na stworzenie nowego produktu – produktu na miarę XXI wieku.

Posiada on oryginalne i odmienne cechy od innych produktów oferowanych obecnie na rynku polskim. Profile stalowe w technologii NOVA-STEEL stanowią niekwestionowany przełom techniczny w procesie wytwarzania stalowych wzmocnień do produkcji okien PCV.

W znaczący sposób różnią się one od dotychczas oferowanych na rynku standardowych kształtowników z płaskiej blachy.

 

Gwarancja sukcesu

Użycie technologii NOVA-STEEL sprawia, iż powierzchnia kształtowników ulega charakterystycznemu przekształceniu (tłoczenie niewielkich górek i dołków).

Przeprowadzone badania dowodzą, że owo formowanie powierzchni stali, obok estetycznego wyglądu, powoduje dodatkowe zwiększenie nośności wzmocnień, a co za tym idzie profil wykonany w technologii jest wykonany z cieńszej blachy z zachowaniem właściwości grubszego profilu gładkiego. Wzmocniony wzorem przekrój metalu o głębokiej fakturze i walcowanie w trakcie obróbki zwiększa proporcje wytrzymałości do ciężaru. Blacha posiada większą sztywność i wytrzymałość.

Korzyści związane z technologii NOVA-STEEL zostały potwierdzone w badaniach naukowych, jak również w praktyce, przez wielu producentów okien. Wprowadzenie profilu w technologii pozwoliło wielu Klientom na „oddech” finansowy, poprzez obniżenie kosztów produkcji z zachowaniem wysokiej jakości produkowanych okien.

NOVA-STEEL PRO

Jest to nasz najnowszy produkt powstały w wyniku połączenia znanego już wyrobu w technologii NOVA-STEEL oraz dodatkowych przetłoczeń o specjalnym kształcie biegnących pod odpowiednim kątem.

Wyższość tej technologii nad znanymi do tej pory została udowodniona poprzez wykonanie specjalistycznych badań. Wyniki tych pomiarów pokazują wzrost sztywności profili wykonanych w technologii NOVA-STEEL PRO o 50% w stosunku do profili wykonanych z blach płaskich. Badania te stanowią integralną część katalogu.

Co technologia NOVA-STEEL PRO może dla Ciebie zrobić?

Wytrzymałość okien zaopatrzonych w nasz profil NOVA-STEEL PRO jest większa, niż okien zawierających tradycyjne, płaskie profile.