Profile do suchej zabudowy

Profile do płyt karton gips

Profile CW 50 / 75 / 100​

Standardowe profile do budowy ścianek działowych. Dobór szerokości profila zależy od zastosowanego systemu. Profile tego typu produkowane są w długościach 2,6, 3,0, 3,5 i 4,0m

Profile UW 50 / 75 / 100

Profile mocowane do stropów w konstrukcjach ścianek działowych. Szerokość profila musi być odpowiednia do zastosowanych profili typu CW.

Profile CD 60

Podstawowy profil stosowany w konstrukcjach sufitów podwieszanych i okładzinach ściennych. Profil występuje w długościach 3,0 i 4,0m

Profile UD 30

Pomocniczy profil przyścienny stosowany w konstrukcjach sufitów podwieszanych i okładzinach ściennych z profili CD 60.

Profile UA 50 / 75 / 100

Wzmocnione profile ścienne stosowane w konstrukcjach ścianek działowych jako profile obramowujące otwory drzwiowe i w innych miejscach wymagających wzmocnienia jak np. mocowania stelaży sanitarnych. Profile tego typu produkowane są w długościach 2,6, 3,0, 3,5 i 4,0 m

Profil kapeluszowy

Profil o grubości 15mm stosowany w systemach okładzin ściennych i sufitowych gdy konieczne jest zminimalizowanie grubości zabudowy

Narożniki

Narożnik z mikro siatką

Narożnik alucynk 25 x 25 mm

Półnarożnik aluminiowy

Narożnik aluminiowy

Narożnik aluminiowy z siatką

Narożnik PCV do łuków

Narożnik perforowany PCV

narożnik PCV z siatką

Akcesoria

Łącznik krzyżowy

Służy do łączenia prostopadle ze sobą profili sufitowych CD60 przy montażu sufitów podwieszanych o konstrukcji krzyżowej dwu warstwowej

Łącznik wzdłużny

Służy do łączenia profili sufitowych CD60 dla ich przedłużenia we wszystkich konstrukcjach sufitowych wykorzystujących profile CD 60.

Łącznik poprzeczny

Stosuje się go kiedy zachodzi potrzeba połączenia ze sobą dwóch profili sufitowych typu CD60 pod kątem prostym.

Wieszak bezpośredni klik-fix

Używany jest do mocowania profila typu CD60 bezpośrednio do podłoża: ściany, sufitu, konstrukcji szkieletowej.

Wieszak obrotowy ze sprężyną

Stosuje się go do podwieszania konstrukcji sufitów podwieszanych z profili CD60 na prętach wieszakowych. Wpięcie wieszaka w profil następuje poprzez jego obrót o 90 stopni.

Pręt wieszakowy

Stosowany jest do podwieszania konstrukcji sufitu na odpowiedniej wysokości pod stropem. Jeżeli pręt jest zbyt długi należy go dociąć do odpowiedniej długości. Nie należy zaginać pręta pod wieszakiem. Regulacji wysokości podwieszenia dokonuje się przez zciśnięcie sprężynki wieszaka i przesunięcie na pręcie.

Sprężyna wieszakowa podwójna

Służy do szybkiego i pewnego przedłużania prętów wieszakowych. Regulacji długości dokonuje się poprzez ściśnięcie sprężynki i przesunięcie pręta w otworach.

Uchwyt ES 60-75/125

Podstawowe zastosowanie to mocowanie profili typu CD60 do podłoża w okładzinach sufitowych i ściennych. Maksymalna odległość od ściany zależy od długości ramion uchwytu.

Wieszak do poddaszy dł. 180 / 250 / 350

Za pomocą tego wieszaka mocuje się profile typu CD60 d drewnianych konstrukcji belkowych takich jak poddasza lub konstrukcje budynków o konstrukcji szkieletowej.

Kątownik do profili UA 50 / 75 / 100

Profile wzmocnione typu UA stosowane jako obramowanie otworów drzwiowych należy mocować do stropów za pomocą odpowiednio wytrzymałych kątowników. Kątownik należy zastosować zarówno przy mocowaniu do podłogi jak i do sufitu.

Śruba do profili UA M8 z podkładką i nakrętką

Specjalne śruby służą do mocowania wzmocnionych profili typu UA do kątowników.

Blachowkręty TN 25 / 35 / 45 / 55 / 70

Wkręty tego typu służą do mocowania płyt g/k do konstrukcji z profili o standardowej grubości we wszystkich konstrukcjach w suchej zabudowie. Długość wkrętów należy tak dobierać aby była większa o min 10mm od grubości przykręcanych płyt.

Wkręty samowiercące TB 11 / 35 /

Stosowane są do mocowania ze sobą profili w konstrukcjach suchej zabudowy oraz do mocowania profili do uchwytów typu ES. Można ich używać również do stabilizacji innych uchwytów i wieszaków na profilach.

Wkręty samowiercące TB 25 / 35

Wkręty tego typu służą do mocowania płyt g/k do konstrukcji z profili wzmocnionych typu UA w konstrukcjach w suchej zabudowy. Długość wkrętów należy tak dobierać aby była większa o min 10mm od grubości przykręcanych płyt.

Wkręty do drewna TD 25 / 35 / 45 / 55 / 70

Wkręty tego typu służą do mocowania płyt g/k do konstrukcji drewnianej we wszystkich konstrukcjach w suchej zabudowie. Długość wkrętów należy tak dobierać aby wkręcały się minimum 25mm w drewno.

Wkręty płyta-płyta

Tego typu wkręty stosuje się w sytuacjach gdy konieczne jest zamocowanie płyty do wcześniej zamontowanego opłytowania pomiędzy profilami konstrukcji.

Kołki rozporowe szybkiego montażu 6x40, 6x80, 8x80

Kołki szybkiego montażu są podstawowym typem łączników mocujących profile do podłoży betonowych i murowanych. Długość kołka należy tak dobierać aby mocowanie profila było pewne. Za pomocą kołków tego typu nie wolno mocować żadnych konstrukcji sufitów podwieszanych do stropu.

Dybel stalowy 6x40

Służą głównie do mocowania konstrukcji sufitów podwieszanych do stropów betonowych. W przypadku stropów z innych materiałów może zajść potrzeba zastosowania innych elementów mocujących o dostatecznej nośności. Należy pamiętać że do podwieszania sufitów zawsze trzeba używać stalowych łączników mocujących.